NICI PDO

Studio Sztuka logo

Lifting i regeneracja

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Nici PDO lifting i regeneracja
Studio Sztuka logo

NICI PDO

Lifting i regeneracja

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Nici PDO lifting i regeneracja
Studio Sztuka
Tel: 690 935 885 / Email: kontakt@studio-sztuka.pl
Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka
Zabieg Cena:
Nici PDO regenerujące
*cena za 1 nić
50zł
Nici PLLA
*cena za 1 nić
70zł
Nici PDO COG – liftingujące
*wymagana konsultacja przed zabiegiem, cena za 1 nić
400zł
Czas trwania zabiegu Ok. 40 min
Rekonwalescencja 48 godz
Reakcja skóry Zaczerwienienie, obrzęk
Spodziewany efekt Po 4 tyg
Czas utrzymywania się efektów 7-8 mc
Zabieg powtarzany Nie

Studio Sztuka
Tel: tel:690935885
Email:
kontakt@studio-sztuka.pl

Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka

Nici PDO regenerujące
*cena za 1 nić
50zł

Nici PLLA
*cena za 1 nić
70zł

Nici PDO COG – liftingujące
*wymagana konsultacja przed zabiegiem, cena za 1 nić
400zł

Czas trwania zabiegu
Ok. 60 min

Rekonwalescencja
2mc podskórna

Reakcja skóry
Brak

Spodziewany efekt
Po 2-3 mc

Czas utrzymywania się efektów
18 mc

Zabieg powtarzany
Co rok

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nici PDO w medycynie estetycznej

Nici PDO liftingująceOd kilku lat nici PDO (polidioksanon) mają zastosowanie w medycynie estetycznej. Mechanizm ich działania na skórę związany jest z działaniem mechanicznym podwieszenia tkanki w przypadku użycia nici haczykowych, a także efektem stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego.

Nici PDO w liftingu twarzy i szyi rozwija się bardzo prężnie, pojawiają się nowe rodzaje nici, a techniki ich stosowania ulegają ciągłemu doskonaleniu. Zastosowanie nici haczykowych do liftingu twarzy i szyi to jedna z najlepszych metod nie inwazyjnego zabiegu z krótkim okresem rekonwalescencji, obarczona niewielkim ryzykiem powikłań z równoczesnymi znakomitymi rezultatami.

Stosowanych jest kilka rodzajów nici PDO

Nici proste służą przede wszystkim do ujędrniania i poprawy kondycji skóry. W mało inwazyjnym liftingu twarzy i szyi najlepiej sprawdzają się długie nici haczykowe. Nowością na rynku polskim są nici wypełniaczowe, znakomite do wypełniania zmarszczek poziomych na szyi, ale tak że bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek poziomych na czole.

Jak z sukcesem użyć nici PDO

Nici PDO liftingujące i regenerująceDobór i przygotowanie pacjenta jest bardzo istotnym elementem. Ważne, by zaawansowanie zmian pozwoliło na osiągnięcie trwałego, czyli około rocznego, efektu zabiegu.

Najlepiej wykonywać zabiegi na twarzach szczupłych, bez dużych depozytów tkanki tłuszczowej w dole twarzy. Jeżeli jest to możliwe, dobrze jest przygotować skórę do zabiegu laserami frakcyjnymi, falami radiowymi igłowymi lub kontaktowymi, osoczem bogatopłytkowym etc. Jak pokazują doświadczenia własne, wykonanie zabiegu na skórze wcześniej przygotowanej daje znacznie lepsze rezultaty.

Na sukces zabiegu nićmi PDO wpływa kilka czynników:

 • dobór i przygotowanie skóry pacjenta,
 • przestrzeganie przeciwskazań,
 • odpowiedni dobór rodzaju, nici i techniki ich implantacji,
 • aseptyka wykonania zabiegu,
 • przestrzeganie zasad po zabiegowych przez pacjenta.

Uwzględnienie tych czynników zwiększa efektywność zastosowania polidioksanonu w mało inwazyjnym liftingu twarzy i szyi, a tak że w innych zabiegach wykonywanych za ich pomocą nici.
Polidioksanon jest substancją bezpieczną, ulega w organizmie biodegradacji w reakcji hydrolizy w ciągu około 6 miesięcy, a produkty końcowe wydalane są z moczem.
Polidioksanon zwykle daje minimalną (o nie wielkim znaczeniu klinicznym) reakcję odczynową, związaną z implantacją ciała obcego. Znane przypadki tego typu odczynów opisywane w piśmiennictwie zwykle miały ograniczony miejscowo i czasowo charakter.

Nici liftingujące PDO zostały opracowane przez zespół naukowców z Korei Południowej i są stosowane w celu poprawy struktury i wyglądu oraz przywrócenia prawidłowej objętości skóry w różnych okolicach ciała. To sprawdzony i bezpieczny sposób na korekcję zwiotczałej skóry i poprawę jej napięcia.

NIE CZEKAJ I ZAREZERWUJ WIZYTĘ W KONKURENCYJNYCH CENACH!

REZERWACJA ONLINE

Nici PDO – dla kogo?

Nici liftingujące PDO zalecane są osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, poprawić stan i kondycję skóry oraz zredukować objawy starzenia się. Zabiegom można poddawać się bez względu na porę roku. Można je łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej jednak konsultacji ze specjalistą, gdyż niektóre zabiegi są przeciwskazane.

Przeciwskazania

Najważniejsze przeciwskazania to:

 • współistniejące stany zapalne skóry,
 • stany zapalne w obrębie jamy ustnej,
 • choroba nowotworowa,
 • ciąża, laktacja,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia przeciwzakrzepowa, np. po udarze mózgu lub zawale serca
 • aktywna infekcja (również wirusem Herpes),
 • bardzo istotną kwestią są choroby autoimmunologiczne, w tym, tak często występująca wśród populacji kobiet, choroba Hashimoto.

Jeżeli decyduje my się na zabieg u osoby z chorobą Hashimoto ważne, by choroba była już dłuższy czas (około roku) wyrównana.

Kolejnym problemem może być alergia. Jeżeli mamy pacjenta z licznymi wywiadami alergicznymi, wskazane jest przed kwalifikacją do zabiegu wykonać próbę z jedną lub dwie ma nitkami prostymi, wprowadzonymi w skórę szyi tak, by jeden koniec wystawał poza skórę i umożliwiał jej usunięcie. Jeśli pojawi się odczyn tzn. zaczerwienienie, świąd, pieczenie, pęcherzyk czy jakikolwiek dyskomfort, nie należy wykonywać zabiegu.

Gdzie jeszcze stosujemy nici PDO?

Jedną z najważniejszych zalet nici jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele, nie tylko na twarzy.

Można dzięki nim poprawić stan i kondycję skóry w różnych okolicach, uzyskując: korektę fałdów i zmarszczek skóry na szyi i dekolcie, ujędrnienie i kształtowanie piersi, korektę zwiotczałych tkanek i rozstępów na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach, korektę zwiotczałej skóry i tkanki podskórnej po porodach czy po zabiegach liposukcji, poprawę jędrności i napięcia skóry w okolicach kolan i łokci oraz korektę zmian zanikowych skóry na grzbietach rąk.