Studio Sztuka logo

LIGHT SHEER

Epilacja laserowa

Studio Sztuka logo

LIGHT SHEER

Epilacja laserowa

Studio Sztuka
Tel: 690 935 885 / Email: kontakt@studio-sztuka.pl
Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka
Informacje:
Czas trwania zabiegu Od ok. 5 do 30 min
Rekonwalescencja Brak
Reakcja skóry Zaczerwienienie
Czas utrzymywania się efektów Po serii zabiegów możliwy jest efekt trwały
Zabieg powtarzany 4-6 zabiegów co 4-6 tyg
Nazwa zabiegu Cena
Górna warga 100zł
Broda + podbródek 150zł
Szyja 150zł
Pachy 300zł
Przedramiona 350zł
Brodawki 150zł
Kresa biała brzucha 150zł
Pośladki 300zł
Szpara pośladkowa 250zł
Bikini klasyczne / francuskie 250zł
Bikini głębokie / brazylijskie lub Hollywood 350zł
Całe nogi 600zł
Uda 400zł
Łydki + kolana 400zł
Nazwa zabiegu Cena
Górna warga 200zł
Szyja lub kark 250zł
Pachy 300zł
Przedramiona 400zł
Brodawki 150zł
Brzuch 350zł
Klatka piersiowa 400zł
Całe plecy 600zł
Pośladki 350zł
Studio Sztuka
Tel: tel:690935885
Email:
kontakt@studio-sztuka.pl

Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś WielkaCzas trwania zabiegu
Od ok. 5 do 30 min
Rekonwalescencja
Brak
Reakcja skóry
Zaczerwienienie
Czas utrzymywania się efektów
Po serii zabiegów możliwy jest efekt trwały
Zabieg powtarzany
4-6 zabiegów co 4-6 tyg

Górna warga
100zł

Broda + podbródek
150zł

Szyja
150zł

Pachy
300zł

Przedramiona
350zł

Brodawki
150zł

Kresa biała brzucha
150zł

Pośladki
300zł

Szpara pośladkowa
250zł

Bikini klasyczne / francuskie
250zł

Bikini głębokie / brazylijskie lub Hollywood
350zł

Całe nogi
600zł

Uda
400zł

Łydki + kolana
400zł

Górna warga
200zł

Szyja lub kark
250zł

Pachy
300zł

Przedramiona
400zł

Brodawki
150zł

Brzuch
350zł

Klatka piersiowa
400zł

Całe plecy
600zł

Pośladki
350zł

Epilacja Laserowa

W depilacji laserowej chromatoforem docelowym jest melanina zawarta w mieszku włosowy. Stosowane są obecnie trzy typy lasera: aleksandrytowy, diodowy i neodymowo-yagowy. Wszystkie w/w lasery emitują taką długość fali, której energia jest doskonale pochłaniana przez melaninę.

Fizjologiczny aspekt zniszczenia włosa polega na tym, że podgrzewamy melaninę zawartą w mieszku włosowym. W wyniku jego podgrzania niszczone są komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa. Aby włos uległ całkowitemu zniszczeniu i na skórze się nigdy nie pojawił należy zniszczyć wszystkie komórki macierzyste. Fizjologiczne rosnący włos przechodzi różne fazy wzrostu.

Faza anangenowa (wzrostu włosa) charakteryzuje się tym, że w komórkach włosa następują bardzo liczne podziały. Melanocyty produkują melaninę, czyli barwnik nadający włosowi kolor. Faza anagenu trwa przeciętnie 4-8 tygodni. Czas trwania zależy od obszaru ciała i najdłuższa jest na głowie – około 3-6 lat. Na ciele włosów w fazie anangenowej jest około 80-90%.

Po fazie anangenowej włos przechodzi fazę katagenu czy fazę przejściową. Zahamowany zostaje podział komórek oraz produkcja melaniny. Faza katagenu trwa krócej w porównaniu z anagenem. W ostatniej fazie – telogenowej początkowo zakotwiczony włos w mieszku włosowym powoli wysuwa się i wypada.

Przebieg terapii

Terapia laserem powinna przebiegać zgodnie z fazami wzrostu włosa. Jest to fizjologicznie uzasadnione, ponieważ najwięcej melaniny jest produkowane w komórkach w fazie anangenowej. Im więcej melaniny w mieszku, tym większa szansa na uszkodzenie wszystkich komórek macierzystych. Prawidłowo metodycznie przeprowadzane zabiegi powinny być dostosowane do fazy wzrostu włosa.

Przykładowo na twarzy powinny one odbywać się w odstępach około 4 tygodni, na łydkach około 8, a na plecach u mężczyzny przerwy mogą dochodzić nawet do dwunastu tygodni. Należy jednak pamiętać, że u poszczególnych osób czas trwania poszczególnych faz może być różny. Około tygodnia do dwóch po zabiegu włosy samoistnie wypadają. Przez kolejne kilka tygodni osoby poddane zabiegowi mogą cieszyć się czystą wolną od włosów skórą. W sprzyjających warunkach, kiedy zabieg jest wykonywany u osoby z bardzo ciemnymi i grubymi włosami oraz jasną skórą wypaść może nawet około 80-90 % włosów. Po około 4- 8 tygodnich włosy odrastają na skórze, lecz w zdecydowanie mniejszej ilości niż przed zabiegiem.

Rosną one zazwyczaj wolniej i są znacznie cieńsze. Podczas kolejnych zabiegów usuwamy włosy, które odrosły ponieważ podczas pierwszego zabiegu nie były w fazie intensywnego wzrostu lub nie zostały w nich uszkodzone wszystkie komórki macierzyste. Cykl zabiegów powtarzamy tak długo, aż uzyskamy zadawalający dla klienta efekt. Najczęściej popełnianym błędem przez osoby poddające się zabiegom depilacji laserowej jest przerwanie terapii. Należy pamiętać, że odrost cieńszego włosa jest wynikiem częściowego uszkodzenia komórek macierzystych.

Również jeśli nie wszystkie komórki macierzyste zostaną usunięte włos po pewnym czasie odrośnie. Początkowo będzie cieńszy, lecz po pewnym czasie zregeneruje się całkowicie. Przeciętnie do uzyskania trwałego efektu należy wykonać 6-8 zabiegów. U niektórych osób efekt trwały można uzyskać nawet po trzech lub czterech zabiegach. O efekcie trwałym możemy mówić dopiero około pół roku od ostatniego zabiegu. Jeśli w tym czasie włosy na danym obszarze nie wyrosną prawdopodobnie już nigdy się nie pojawią.

Nie u wszystkich osób jednak możemy uzyskać efekt trwały

Mniejsze prawdopodobieństwo trwałego efektu jest u osób posiadających włosy jaśniejsze. Natomiast klienci z włosami bardzo jasnymi i siwymi nie powinni być kwalifikowani do zabiegu.

Należy również pamiętać, że na wzrost włosa wpływ ma gospodarka hormonalna kobiety. Jeśli usuwamy włosy z okolic nietypowych dla wzrostu włosa (twarz, pośladki, linia pępka czy okolice brodawek sutkowych) należy rozważyć istnienie zaburzeń hormonalnych. Włączenie odpowiedniego leczenia przez lekarza endokrynologa lub ginekologa może spowodować polepszenie efektów terapii. Jednak, aż u 80 % kobiet mających problemy z włosami w okolicach nietypowych stwierdza się tzw. hirsutyzm idiopatyczny (bez stwierdzonej przyczyny) lub istniejący stan określa się jako defekt kosmetyczny. Tego typu problem może być dziedziczony.

Najczęstszą przyczyna podjęcia decyzji o wykonaniu depilacji laserowej jest problem z wcześniej stosowanymi metodami. Metoda wyrywania włosów za pomocą wosku lub elektrycznego depilatora u niektórych osób prowadzi do wrastania włosów, tworzenia się stanów zapalnych, a w konsekwencji tych procesów przebarwień a niekiedy nawet blizn. Z kolei golenie maszynką powoduje zapalenie mieszka okołowłosowego. Klienci z tego typu problemami widzą znaczne efekty w poprawie wyglądu skóry po depilacji laserowej. Laser niweluje ilość wrastających włosów oraz działa niszcząco na bakterie wywołujące zapalenie mieszka okołowłosowego.

Przygotowanie do zabiegu

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Miesiąc przed zabiegiem włosy nie powinny być wyrywane (można je golić maszynką jednorazową). Skóra nie powinna być opalona, ponieważ melanina zawarta w naskórku stanowi z jednej strony konkurencję dla melaniny we włosie, z drugiej zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry.

Również osoby z wysokim fototypem skóry, ciemną karnacją nie powinny być poddawane zabiegom depilacji laserowej. Korzystając z oferty gabinetów należy zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bezbolesnym. Oczywiście odczuwanie dyskomfortu zależy od wrażliwości. Osobom szczególnie wrażliwym, przy depilacji okolić bardziej bolesnych np. pachy lub bikini, można polecić krem znieczulający skórę nakładany na godzinę przed zabiegiem.