ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Studio Sztuka logo

STUDIO SZTUKA

Studio Sztuka logo

STUDIO SZTUKA

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Zabiegi medycyny estetycznej to nasza specjalność. Studio Sztuka posiada w swoim portfolio coś dla każdego. W skład naszej oferty wchodzą między innymi bezinwazyjny lifting, zabiegi laserem, redukcja zmarszczek, walka z cellulitem. Nasza oferta nie ogranicza się tylko do kobiet. Wykonujemy również zabiegi medycyny estetycznej popularne wśród mężczyzn, tj. usuwanie tkanki tłuszczowej, zapobieganie wypadaniu włosów, usuwanie zbędnego owłosienia i wiele innych. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Zabiegi medycyny estetycznej to nasza specjalność. Studio Sztuka posiada w swoim portfolio coś dla każdego. W skład naszej oferty wchodzą między innymi bezinwazyjny lifting, zabiegi laserem, redukcja zmarszczek, walka z cellulitem. Nasza oferta nie ogranicza się tylko do kobiet. Wykonujemy również zabiegi medycyny estetycznej popularne wśród mężczyzn, tj. usuwanie tkanki tłuszczowej, zapobieganie wypadaniu włosów, usuwanie zbędnego owłosienia i wiele innych. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

ENDERMOLOGIE LPG

Metoda endermologie® to w 100% naturalny i skuteczny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu Twoja cera pozostanie świeża i promienna niezależnie od pogody oraz będzie wyglądać na mniej zmęczoną. Zabieg pobudza skórę bez naruszania naskórka, reaktywują cmechanizmy zachodzące w komórkach.

WIĘCEJ

Endermoogia Zabiegi Medycyny Estetycznej

KRIOLIPOLIZA

Kriolipoliza jest współczesną technologią redukcji tkanki tłuszczowej. Innowacyjne urządzenie wykorzystujące odkrycie amerykańskich lekarzy ze szpitala z Massachusetts, którzy udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki (nerwy obwodowe, naczynia krwionośne, komórki barwnikowe).

WIĘCEJ

Kriolipoliza. Zabiegi Medycyny Estetycznej Studio Sztuka Bygdoszcz

FALA UDERZENIOWA

Antycellulitowa terapia falą akustyczną wykorzystuje działanie fali akustycznej o wysokiej energii wprowadzanych do ciała pacjenta w formie drgań o wysokiej częstotliwości to pierwszy skuteczny sposób leczenia cellulitu przynoszący długotrwałe efekty.

WIĘCEJ

Fala Uderzeniowa. Zabiegi Medycyny Estetycznej Studio Sztuka Bygdoszcz

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki.

WIĘCEJ

Lipoza iniekcyjna. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

NICI PDO

Od kilku lat nici PDO (polidioksanon) mają zastosowanie w medycynie estetycznej. Mechanizm ich działania na skórę związany jest z działaniem mechanicznym podwieszenia tkanki w przypadku użycia nici haczykowych, a także efektem stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego.

WIĘCEJ

Nici PDO. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

TOKSYNA BOTULINOWA

Neurotoksyna botulinowa, zwana potocznie jadem kiełbasianym, nie bez powodu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Skuteczna i efektowna, w rękach specjalisty potrafi zdziałać cuda. Działanie toksyny butolinowej polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

WIĘCEJ

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) jest preparatem krwiopochodnym. Oznacza to, że uzyskuje się je z krwi obwodowej pobranej od pacjenta. Odpowiednio obrobiony i skoncentrowany preparat PRP w małej objętości mieści zwiększoną ilość płytek krwi. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe przyśpiesza proces gojenia się ran, a także stymuluje powstawania nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek oraz wzmacnia procesy regeneracyjne.

WIĘCEJ

Osocze bogatopłytkowe. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA iPRF

Fibryna bogatopłytkowa jest koncentratem płytkowym i jednocześnie preparatem immunologicznym gromadzącym na pojedynczej błonie fibrynowej wszystkie składniki krwi sprzyjające gojeniu i wzmagające odporność. Doświadczenia kliniczne potwierdzają, że PRF można uważać za biomateriał wspomagający gojenie.

WIĘCEJ

Fibryna bogatopłytkowa. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

OSOCZE W TERAPII WYPADANIA WŁOSÓW

Osocze bogatopłytkowe jest popularnym zabiegiem w terapii nadmiernej utraty włosów. Jego właściwości wykorzystywane są u osób, u których wypadanie włosów związane jest ze stresem, zaburzeniami hormonów, przebytymi chorobami i przyjmowanymi lekami. Ma swój udział w leczeniu łysienia androgenowego.

WIĘCEJ

Terapia wypadania włosów. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

KOLAGEN

W trakcie procesu starzenia następuje naturalny spadek produkcji kolagenu. Również obserwuje się w tym czasie zwiększenie produkcji enzymu kolagenazy, która rozkłada kolagen. Skutkuje to ogólnym spadkiem ilości kolagenu w skórze.

WIĘCEJ

Kolagen. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

PRZEKŁUWANIE USZU SYSTEMEM BLOMDAHL

Studio Sztuka zapewnia całkowite bezpieczeństwo naszych małych pociech bazując na systemie Blomdahl. Wysoka jakość oraz brak uczuleń dzięki zastosowaniu medycznego plastiku. Dla wymagających przekłuwamy uszy igłą.

WIĘCEJ

Przekłuwanie uszu metodą Blomdahl w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

LENISNA I JUVELOOK

Juvelook i Lenisna to jedne z najbardziej efektywnych ze znanych w medycynie estetycznej stymulatorów produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry, mówiąc wprost za jej młodzieńczy wygląd.

WIĘCEJ

Odmladzanie-z-Lenisna-i-Juvelook-Studio-Sztuka-Bydgoszcz

HIFU

Zabieg przy użyciu urządzenia HIFU to niechirurgiczny lifting z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Istotą tej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym, precyzyjnie oznaczonym obszarze, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby: termiczny i mechaniczny.

WIĘCEJ

Bezinwazyjny lifting hifu. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa RF to alternatywna metoda do lasera frakcyjnego CO2 w usuwaniu blizn i rozstępów oraz wygładzaniu zmarszczek. Zabiegi radiofrekwencji są stosowane w zabiegach zmierzających do spowalniania naturalnych procesów związanych ze starzeniem się skóry.

WIĘCEJ

Radiofrekwencja mikroigłowa. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka.

FALA RADIOWA – THERMOCOOL

Fale radiowe RF to jedna z najskuteczniejszych energii stosowanych do redukcji tkanki tłuszczowej. Stymulują proces jej spalania prowadząc do zmniejszenia obwodów ciała.

WIĘCEJ

Fala radiowa Thermocool. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka.

PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL

Zabieg, który polega na naświetlaniu twarzy promieniem laserowym w obszarze skóry, która wcześniej została pokryta unikalną koloidalną zawiesiną węgla. Dzięki takiej procedurze drobinki węgla wnikają w pory skóry i pochłaniają energię światła laserowego. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwężenie porów skóry. Ponadto koloryt skóry ulega ujednoliceniu, stany zapalne zostają zminimalizowane, wydzielanie sebum jest regulowane, a komórki skóry stymulowane są do odnowy.

WIĘCEJ

Peeling węglowy Black Doll. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka.

RESURFACING TWARZY LASEREM ND-YAG

Resurfacing twarzy to zabieg wykonywany laserem frakcyjnym CO2 lub nieablacyjnym Nd-Yag, emitującym podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, wypalające w naskórku oraz skórze właściwej mikrokolumienki.

WIĘCEJ

Laserowy resurfacing twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej Studio Sztuka.

EPILACJA LASEROWA

W depilacji laserowej chromatoforem docelowym jest melanina zawarta w mieszku włosowy. Stosowane są obecnie trzy typy lasera: aleksandrytowy, diodowy i neodymowo-yagowy. Wszystkie w/w lasery emitują taką długość fali, której energia jest doskonale pochłaniana przez melaninę. Fizjologiczny aspekt zniszczenia włosa polega na tym, że podgrzewamy melaninę zawartą w mieszku włosowym. W wyniku jego podgrzania niszczone są komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa.

WIĘCEJ

Epilacja laserowa. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO ORAZ TATUAŻU

Zabieg usunięcia, zarówno makijażu permanentnego jak i tatuażu przebiega dość szybko a efekty są spektakularne, szczególnie przy pierwszym zabiegu. Choć ilość zabiegów jest ustalana po każdym wygojeniu.

WIĘCEJ

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy ma za zadanie związać wodę, a w efekcie wywołać spęcznienie tkanki oraz jej napięcie. Przekłada się to na wygładzenie zmarszczek i poprawienie konturu twarzy. Wypełnianie zmarszczek trwa niespełna 40 minut.

WIĘCEJ

Wypełnianie kwasem hialuronowym. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to obecnie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii preparatów, które odbudowują strukturę skóry, dzięki stymulacji produkcji komórek skóry, kolagenu i elastyny.

WIĘCEJ

Stymulatory tkankowe. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

MEZOTERAPIA IGŁOWA I MIKROIGŁOWA

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa są zabiegami medycyny estetycznej, które mają na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powodują poprawę jej wyglądu. Regenerują, ujędrniają, spłycają zmarszczki i redukują niedoskonałości. Zabiegi wykonywane jest są niemal każdym obszarze ciała.

WIĘCEJ

Mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

PEELINGI MEDYCZNE

To nieinwazyjny zabieg mający na celu wywołanie naturalnej odnowy naskórka, a często także głębszych warstw skóry. U ich podstawy mamy środki chemiczne, które nałożone na powierzchnię skóry powodują jej regenerację.

WIĘCEJ

Peelingi medyczne. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

PROFHILO – MOLEKUŁA MŁODOŚCI

To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

WIĘCEJ

Profhilo - molekuła młodości. Zabiegi medycyny estetycznej w Studio Sztuka Bydgoszcz i Nowa Wieś Wielka.

ENDERMO-
LOGIE LPG

Metoda endermologie® to w 100% naturalny i skuteczny zabieg, dzięki któremu Twoja cera pozostanie świeża i promienna niezależnie od pogody oraz będzie wyglądać na mniej zmęczoną. Zabieg pobudza skórę bez naruszania naskórka, reaktywują cmechanizmy zachodzące w komórkach.

WIĘCEJ

LENISNA I JUVELOOK

Juvelook i Lenisna to jedne z najbardziej efektywnych ze znanych w medycynie estetycznej stymulatorów produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry, mówiąc wprost za jej młodzieńczy wygląd.

WIĘCEJ

Odmladzanie-z-Lenisna-i-Juvelook-Studio-Sztuka-Bydgoszcz

HIFU

Zabieg przy użyciu urządzenia HIFU to niechirurgiczny lifting z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Istotą tej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym, precyzyjnie oznaczonym obszarze, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby: termiczny i mechaniczny.

WIĘCEJ

KRIOLIPOLIZA

Kriolipoliza jest współczesną technologią redukcji tkanki tłuszczowej. Innowacyjne urządzenie wykorzystujące odkrycie amerykańskich lekarzy ze szpitala z Massachusetts, którzy udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki (nerwy obwodowe, naczynia krwionośne, komórki barwnikowe).

WIĘCEJ

FALA UDERZENIOWA

Antycellulitowa terapia falą akustyczną wykorzystuje działanie fali akustycznej o wysokiej energii wprowadzanych do ciała pacjenta w formie drgań o wysokiej częstotliwości to pierwszy skuteczny sposób leczenia cellulitu przynoszący długotrwałe efekty.

WIĘCEJ

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki.

WIĘCEJ

NICI PDO

Od kilku lat nici PDO (polidioksanon) mają zastosowanie w medycynie estetycznej. Mechanizm ich działania na skórę związany jest z działaniem mechanicznym podwieszenia tkanki w przypadku użycia nici haczykowych, a także efektem stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego.

WIĘCEJ

TOKSYNA BOTULINOWA

Neurotoksyna botulinowa, zwana potocznie jadem kiełbasianym, nie bez powodu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Skuteczna i efektowna, w rękach specjalisty potrafi zdziałać cuda. Działanie toksyny butolinowej polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

WIĘCEJ

OSOCZE BOGATO – PŁYTKOWE PRP

(Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) jest preparatem krwiopochodnym. Oznacza to, że uzyskuje się je z krwi obwodowej pobranej od pacjenta. Odpowiednio obrobiony i skoncentrowany preparat PRP w małej objętości mieści zwiększoną ilość płytek krwi. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe przyśpiesza proces gojenia się ran, a także stymuluje powstawania nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek oraz wzmacnia procesy regeneracyjne.

WIĘCEJ

FIBRYNA BOGATO – PŁYTKOWA iPRF

Fibryna bogatopłytkowa jest koncentratem płytkowym i jednocześnie preparatem immunologicznym gromadzącym na pojedynczej błonie fibrynowej wszystkie składniki krwi sprzyjające gojeniu i wzmagające odporność. Doświadczenia kliniczne potwierdzają, że PRF można uważać za biomateriał wspomagający gojenie.

WIĘCEJ

OSOCZE W TERAPII WYPADANIA WŁOSÓW

Osocze bogatopłytkowe jest popularnym zabiegiem w terapii nadmiernej utraty włosów. Jego właściwości wykorzystywane są u osób, u których wypadanie włosów związane jest ze stresem, zaburzeniami hormonów, przebytymi chorobami i przyjmowanymi lekami. Ma swój udział w leczeniu łysienia androgenowego.

WIĘCEJ

KOLAGEN

W trakcie procesu starzenia następuje naturalny spadek produkcji kolagenu. Również obserwuje się w tym czasie zwiększenie produkcji enzymu kolagenazy, która rozkłada kolagen. Skutkuje to ogólnym spadkiem ilości kolagenu w skórze.

WIĘCEJ

PRZEKŁUWA-
NIE USZU SYSTEMEM BLOMDAHL

Studio Sztuka zapewnia całkowite bezpieczeństwo naszych małych pociech bazując na systemie Blomdahl. Wysoka jakość oraz brak uczuleń dzięki zastosowaniu medycznego plastiku. Dla wymagających przekłuwamy uszy igłą.

WIĘCEJ

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa RF to alternatywna metoda do lasera frakcyjnego CO2 w usuwaniu blizn i rozstępów oraz wygładzaniu zmarszczek. Zabiegi radiofrekwencji są stosowane w zabiegach zmierzających do spowalniania naturalnych procesów związanych ze starzeniem się skóry.

WIĘCEJ

FALA RADIOWA – THERMOCOOL

Fale radiowe RF to jedna z najskuteczniejszych energii stosowanych do redukcji tkanki tłuszczowej. Stymulują proces jej spalania prowadząc do zmniejszenia obwodów ciała.

WIĘCEJ

PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL

Zabieg, który polega na naświetlaniu twarzy promieniem laserowym w obszarze skóry, która wcześniej została pokryta unikalną koloidalną zawiesiną węgla. Dzięki takiej procedurze drobinki węgla wnikają w pory skóry i pochłaniają energię światła laserowego. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwężenie porów skóry. Ponadto koloryt skóry ulega ujednoliceniu, stany zapalne zostają zminimalizowane, wydzielanie sebum jest regulowane, a komórki skóry stymulowane są do odnowy.

WIĘCEJ

RESURFACING TWARZY LASEREM ND-YAG

Resurfacing twarzy to zabieg wykonywany laserem frakcyjnym CO2 lub nieablacyjnym Nd-Yag, emitującym podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, wypalające w naskórku oraz skórze właściwej mikrokolumienki.

WIĘCEJ

EPILACJA LASEROWA

W depilacji laserowej chromatoforem docelowym jest melanina zawarta w mieszku włosowy. Stosowane są obecnie trzy typy lasera: aleksandrytowy, diodowy i neodymowo-yagowy. Wszystkie w/w lasery emitują taką długość fali, której energia jest doskonale pochłaniana przez melaninę. Fizjologiczny aspekt zniszczenia włosa polega na tym, że podgrzewamy melaninę zawartą w mieszku włosowym. W wyniku jego podgrzania niszczone są komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa.

WIĘCEJ

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO ORAZ TATUAŻU

Zabieg usunięcia, zarówno makijażu permanentnego jak i tatuażu przebiega dość szybko a efekty są spektakularne, szczególnie przy pierwszym zabiegu. Choć ilość zabiegów jest ustalana po każdym wygojeniu.

WIĘCEJ

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy ma za zadanie związać wodę, a w efekcie wywołać spęcznienie tkanki oraz jej napięcie. Przekłada się to na wygładzenie zmarszczek i poprawienie konturu twarzy. Wypełnianie zmarszczek trwa niespełna 40 minut.

WIĘCEJ

STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to obecnie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii preparatów, które odbudowują strukturę skóry, dzięki stymulacji produkcji komórek skóry, kolagenu i elastyny.

WIĘCEJ

MEZOTERAPIA IGŁOWA I MIKROIGŁOWA

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa są zabiegami medycyny estetycznej, które mają na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powodują poprawę jej wyglądu. Regenerują, ujędrniają, spłycają zmarszczki i redukują niedoskonałości. Zabiegi wykonywane jest są niemal każdym obszarze ciała.

WIĘCEJ

PEELINGI MEDYCZNE

To nieinwazyjny zabieg mający na celu wywołanie naturalnej odnowy naskórka, a często także głębszych warstw skóry. U ich podstawy mamy środki chemiczne, które nałożone na powierzchnię skóry powodują jej regenerację.

WIĘCEJ

PROFHILO – MOLEKUŁA MŁODOŚCI

To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

WIĘCEJ

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej często są nieprzyjemne i mocno ingerujące w skórę?

Bo żeby coś naprawić trzeba to zepsuć – to tak w skrócie. By uruchomić procesy odnowy organizmu, a tym samym zadziałać przeciwstarzeniowo, musimy zagonić nasze ciało do pracy. A w jaki sposób? Regeneracja komórek to nic innego jak ich obrona przed uszkodzeniami, zdolność do naprawy w momencie urazu. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt,że nasze komórki rozwijają się i rosną do ok. 25 roku życia. Później zaczyna przeważać degeneracja nad regeneracją, a procesy naprawcze są coraz mniej wydajne. Starzeniu się pomagamy również czynnikami zewnętrznymi np. brakiem ruchu, używkami, złą dietą czy narażeniem na nadmierne nasłonecznienie.
Chcąc spowolnić starzenie się ciała warto korzystać z procedur uruchamiających naturalną regenerację (jak osocze bogatopłytkowe, endermologia LPG czy radiofrekwencja mikroigłowa), a nie maskować problem np. kwasem hialuronowym. Pomocna jest też aktywność fizyczna, morsowanie czy 1-dniowe posty raz w tygodniu lub 16-godzinne okienka żywieniowe. Warto spróbować!

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej często są nieprzyjemne i mocno ingerujące w skórę?

Bo żeby coś naprawić trzeba to zepsuć – to tak w skrócie. By uruchomić procesy odnowy organizmu, a tym samym zadziałać przeciwstarzeniowo, musimy zagonić nasze ciało do pracy. A w jaki sposób? Regeneracja komórek to nic innego jak ich obrona przed uszkodzeniami, zdolność do naprawy w momencie urazu. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt,że nasze komórki rozwijają się i rosną do ok. 25 roku życia. Później zaczyna przeważać degeneracja nad regeneracją, a procesy naprawcze są coraz mniej wydajne. Starzeniu się pomagamy również czynnikami zewnętrznymi np. brakiem ruchu, używkami, złą dietą czy narażeniem na nadmierne nasłonecznienie.
Chcąc spowolnić starzenie się ciała warto korzystać z procedur uruchamiających naturalną regenerację (jak osocze bogatopłytkowe, endermologia LPG czy radiofrekwencja mikroigłowa), a nie maskować problem np. kwasem hialuronowym. Pomocna jest też aktywność fizyczna, morsowanie czy 1-dniowe posty raz w tygodniu lub 16-godzinne okienka żywieniowe. Warto spróbować!

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ