KRIOLIPOLIZA

Studio Sztuka logo

Redukcja tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza, redukcja tkanki tłuszczowej Studio Sztuka Bydgoszcz
Studio Sztuka logo

KRIOLIPOLIZA

Redukcja tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza, redukcja tkanki tłuszczowej Studio Sztuka Bydgoszcz
Studio Sztuka
Tel: 690 935 885 / Email: kontakt@studio-sztuka.pl
Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka
Zabieg Cena:
Kriolipoliza brzuch
*4 głowice + fala uderzeniowa + EMS
1200zł
Kriolipoliza uda
*4 głowice + fala uderzeniowa + EMS
1200zł
Czas trwania zabiegu ok. 45 min
Rekonwalescencja 4 tyg
Reakcja skóry Zaczerwienienie
Spodziewany efekt Już po 4 tyg
Czas utrzymywania się efektów Zależna od stylu życia
Zabieg powtarzany 1 -4 zabiegi co mc

Studio Sztuka
Tel: tel:690935885
Email:
kontakt@studio-sztuka.pl

Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka

Kriolipoliza brzuch
**4 głowice + fala uderzeniowa + EMS
1200zł

Kriolipoliza uda
**4 głowice + fala uderzeniowa + EMS
1200zł

Czas trwania zabiegu
Ok. 45 min

Rekonwalescencja
4 tyg

Reakcja skóry
Zaczerwienienie

Spodziewany efekt
Już po 4 tyg

Czas utrzymywania się efektów
Zależny od stylu życia

Zabieg powtarzany
1 – 4 zabiegi co mc

Kriolipoliza – co to jest?

Kriolipoliza jest współczesną technologią redukcji tkanki tłuszczowej. Innowacyjne urządzenie wykorzystujące odkrycie amerykańskich lekarzy ze szpitala z Massachusetts, którzy udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki (nerwy obwodowe, naczynia krwionośne, komórki barwnikowe).

Miejscowe i kontrolowane schładzanie komórek tłuszczowych, a właściwie odbieranie im ciepła powoduje ich ubytek w wyniku rozpadu (lipolizy), a w konsekwencji utratę podskórnego tłuszczu. Skóra z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej zostaje schłodzona specjalnym padem, po czym tłuszcz kierowany jest się do wątroby celem metabolizmu. Aby wzmocnić efekt stosujemy zabiegi pomocnicze m.im najskuteczniejsza to fala uderzeniowa.

Takie działanie może prowadzić do uszkodzenia błony komórkowej, co w konsekwencji doprowadza do ustania procesów życiowych komórki oraz jej śmierci po około 3 dniach po zabiegu. Naturalną odpowiedzią organizmu jest powstanie stanu zapalnego, który prowadzi do oczyszczenia i usunięcia z tkanki martwych oraz uszkodzonych komórek. Brzmi to groźnie, jednak zabieg kriolipolizy dotyczy wyłącznie tkanki tłuszczowej, bez naruszania pozostałych narządów.

Cały proces może trwać kilka tygodni – na końcowy rezultat trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Tłuszcz uwolniony z komórek jest z organizmu wydalany podczas procesów metabolicznych, a zaczerwienienie skóry wywołane zabiegiem chłodzenia znika, nie zostawiając żadnego śladu.

Kriolipoliza – mechanizm działania

Kontrolowane chłodzenie stosowane w zabiegu działa docelowo tylko na komórki tłuszczowe i tylko te eliminuje. Pod wpływem schłodzenia pod skórnej tkanki tłuszczowej dochodzi do apoptozy komórek tłuszczowych, co prowadzi do uwolnienia cytokin i innych mediatorów stanu zapalnego utrzymującego się w obrębie tkanki tłuszczowej poddanej zabiegowi i częściowo także w skórze właściwej.

Analiza histologiczna wykazała, że w tkance tłuszczowej poddanej działaniu niskiej temperatury pojawia się proces zapalny stymulowany przez apoptozę adipocytów, która pojawia się 3 dnia od chwili zabiegu. Proces zapalny nasila się do ok. 30 dnia, początkowo obserwuje się nacieki komórek zapalnych – granulocytów obojętnochłonnych, potem zwiększa się znacznie ilość makrofagów, które w procesie fagocytozy usuwają ulegające apoptozie adipocyty. Od ok. 30 dnia o zabiegu proces zapalny zaczyna się zmniejszać, w 90 dniu nie stwierdza się już jego objawów w badaniu histologicznym. Między innymi dlatego oraz z powodu przedłużonej w czasie degradacji komórek tłuszczowych i powolnej resorpcji tkanki tłuszczowej nie obserwuje się niekorzystnego zjawiska związanego z nadmiarem skóry.

Lipidy z komórek tłuszczowych są powoli uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny w celu dalszego ich metabolizmu, podobnie jak to się dzieje z trójglicerydami pochodzącymi z pożywienia. Nie wykazano wpływu zabiegu kriolipolizy na lipidogram krwi i parametry wątrobowe u pacjentów poddanych terapii przy zastosowaniu urządzenia. W badaniu krew na badania pobrano w 1, 4, 8 i 12 tygodniu od momentu wykonania zabiegu. Nieistotny statystycznie wzrost trójglicerydów pojawiał się po 1 tygodniu i utrzymywał się do 12 ty go dnia badania.

NIE CZEKAJ I ZAREZERWUJ WIZYTĘ W KONKURENCYJNYCH CENACH!

Dla kogo i na jakie problemy?

Jest to metoda wykorzystania temperatur chłodniczych. Kriolipoliza (z greckiego kryos – zimno i lipa– tłuszcz) polega na kontrolowanej miejscowej ekspozycji fragmentu ciała na zimno w granicach od −8 do 5°C (według różnych źródeł i badań). Jest to jedna z metod redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej (bez uszkodzenia skóry), konkurująca z liposukcją. Metoda jest nieinwazyjna (w przeciwieństwie do liposukcji).

Po pierwszym zabiegu możliwe jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej w zakresie od 20 do nawet 80 procent. Podczas badań klinicznych stwierdzono, że średnia grubość tkanki tłuszczowej po dwóch miesiącach zmniejszyła się o 20,4%, po kolejnych dwóch o 22,4% i w ostatnich o 25,5%. Przebieg procesu degradacji tkanki tłuszczowej po tym zabiegu nie jest do końca poznany.

Dotychczasowe obserwacje wskazują, że kontakt z ciałem o obniżonej temperaturze powoduje lokalne zapalenie tkanki podskórnej, co doprowadza do apoptozy (naturalnego zaprogramowanego procesu śmierci komórki) adypocytów (komórek tkanki tłuszczowej), które następnie są usuwane przez makrofagi (system obronny organizmu). Skutkiem tego jest redukcja grubości tkanki tłuszczowej. Uważa się, że apoptoza adypocytów stymuluje początkową fazę nacieku zapalnego.

Wniosek ten został wysunięty na podstawie badań przeprowadzonych nad próbkami z tkanki tłuszczowej pochodzących od świń. Zabieg ten wykorzystywany jest do usuwania tkanki tłuszczowej na plecach, nad biodrami oraz na brzuchu. Jak każdy proces, także ten, mimo że bezinwazyjny, niesie ze sobą pewne zagrożenia. W okresie do pierwszego tygodnia po zabiegu mogą pojawić się wybroczyny, skóra robi się twarda oraz możliwa jest ograniczona wrażliwość na bodźce (zdrętwienie). W 2007 r. w USA została przeprowadzona pierwsza próba kriolipolizy, zaś w 2010 r. amerykańska administracja ds. żywności i leków zatwierdziła ten zabieg jako bezpieczny dla człowieka.