KOLAGEN

Studio Sztuka logo

Na stawy i regeneracyjnie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Kolagen w Studio Medycyny Estetycznej Bydgoszcz
Studio Sztuka logo

KOLAGEN

Na stawy i regeneracyjnie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Kolagen w Studio Medycyny Estetycznej Bydgoszcz
Studio Sztuka
Tel: 690 935 885 / Email: kontakt@studio-sztuka.pl
Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka
Zabieg Cena:
Kolagen – podany w dowolne miejsce zmienione chorobowo
*GUNA, MD-Tissue, MD-Matrix, twarz, barki, kolana, biodra, kregosłup
300zł
Czas trwania zabiegu Ok. 15 min
Rekonwalescencja Brak
Reakcja skóry Lekkie zaczerwienienie
Czas utrzymywania się efektów Efekt leczniczy
Zabieg powtarzany Tak, 2x przez 2tyg następnie 1x w tyg nie więcej niż przez 6 tyg

Studio Sztuka
Tel: tel:690935885
Email:
kontakt@studio-sztuka.pl

Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka

Kolagen – podany w dowolne miejsce zmienione chorobowo
*GUNA, MD-Tissue, MD-Matrix, twarz, barki, kolana, biodra, kregosłup
300zł

Czas trwania zabiegu
Ok. 15 min

Rekonwalescencja
Brak

Reakcja skóry
Lekkie zaczerwienienie

Czas utrzymywania się efektów
Efekt leczniczy

Zabieg powtarzany
Tak, 2x przez 2tyg następnie 1x w tyg nie więcej niż przez 6 tyg

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Kolagen w medycynie estetycznej oraz jego działanie przeciwbólowe w schorzeniach narządów ruchu

Kolagen na stawyFizjologicznie szczyt biosyntezy kolagenu przypada między 45 a 60 rokiem życia. Później następuje szybki spadek jego produkcji, a tym samym rozpoczyna się proces starzenia się i degeneracji tkanek. Co więcej, niedobór kolagenu występuje zawsze w chorobach zapalnych i degeneracyjnych układu kostno-stawowo-powięziowego i w strukturach pochodzenia mezenchymalnego.

OKOŁO 40% KOLAGENU ORGANIZMU ZNAJDUJE SIĘ W SKÓRZE, STANOWIĄC BLISKO 70% MASY WSZYSTKICH JEJ BIAŁEK.

Większość zlokalizowana jest na poziomie skóry właściwej, gdzie znajdują się fibroblasty odpowiedzialne za jego syntezę i rozkład. Zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy syntezą a degradacją kolagenu jest istotne dla zachowania prawidłowej funkcji tkanki łącznej.

Kolagen na ból stawówZ wiekiem naskórek staje się cieńszy, a w konsekwencji tego – zmniejsza się bariera, która chroni skórę przed utratą wilgotności i przesuszeniem. Liczba komórek naskórka zmniejsza się o około 10% każdego roku, co uniemożliwia naprawę i regenerację skóry.

Efekty starzenia się skóry są znaczące – nie tylko powodują, że warstwa skóry staje się cieńsza, ale również włókna elastynowe, które nadają jej elastyczność ulegają zniszczeniu. Te zmiany w tkankach podstawowych skóry powodują zmarszczki i zwiotczenie.

Skóra starzeje się na całym ciele, ale najbardziej widoczne jest to w miejscach intensywnej ekspozycji na słońce. Ilość zmarszczek pojawiających się na skórze na obszarach poddawanych ekspozycji na słońce jest większa: szczególnie na twarzy, szyi, wierzchach dłoni czy ramionach.

Kolagen w Medycynie Estetycznej

Wstrzykiwanie kolagenu na ból stawówW trakcie procesu starzenia następuje naturalny spadek produkcji kolagenu. Również obserwuje się w tym czasie zwiększenie produkcji enzymu kolagenazy, która rozkłada kolagen.

Skutkuje to ogólnym spadkiem ilości kolagenu w skórze. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do spadku poziomu kolagenu są wolne rodniki uwalniane pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Obszary takie ulegają przedwczesnemu starzeniu, pojawiają się i pogłębiają zmarszczki. Destrukcja kolagenu jest główną przyczyną utraty jędrności i struktury, która objawia się z wiekiem.

Spadek kolagenuKolagen jest stosowanym również w celu ułatwienia poruszania się poprzez redukcję fizjologicznych zwyrodnień stawów i tkanek oraz równoważenie wszelkich uszkodzeń powodowanych przez:

  • procesy starzenia
  • wady postawy
  • uderzenia i urazy
  • zanieczyszczenia

Dzięki specjalnemu działaniu preparat MD-MATRIX jest przeznaczony także do ujędrniania podskórnej i mikronaczyniowej warstwy tkanki łącznej, miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu w tkance łącznej, zwłaszcza w okolicy korzeni nerwu udowego oraz po wewnętrznej stronie kolana.

MD-MATRIX kolagen jest wyrobem medycznym poprawiającym zakres ruchu poprzez wzmocnienie tkanki łącznej stawów oraz skóry i tkanki podskórnej.

Przeznaczenie

Do głównych oddziaływań leczniczych kolagenu zalicza się:

1. Likwiduje zmarszczki w miejscach gdzie nie jest rekomendowany kwas hialuronowy (czoło, lwia zmarszczka, okolice oczu, szyja, zmarszczki palacza)

2. Działanie smarujące w leczeniu i profilaktyce stawów (barki, staw łokciowy, kolano, kregosłup, cieśń nadgarstka … )

3. Wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych

4. Wzmocnienia macierzy pozastawowej w tkankach, w których stosowany jest kolagen

5. Pełnienia roli bariery zabezpieczającej przed wolnymi rodnikami

NIE CZEKAJ I ZAREZERWUJ WIZYTĘ W PROMOCYJNYCH CENACH!

REZERWACJA ONLINE

Plan zabiegowy kolagenem

Plan zabiegów kolagenemProtokół leczenia: 2 zabiegi w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie; 1 zabieg w tygodniu do momentu złagodzenia objawów (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując 1 zabieg co tydzień, nie dłużej jednak niż przez 10 tygodni.

W przewlekłych stanach patologicznych należy kontynuować wykonywanie 1 zabiegu w tygodniu przez miesiąc, a następnie wykonywać 1 zabieg miesięcznie.

Przeciwwskazania w stosowaniu kolagenu

Efekty po wstrzyknięciu kolagenuBrak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-Tissue, MD-Matrix kolagen.

Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani próbie uczuleniowej polegającej na punktowym wstrzyknięciu 0,1 ml preparatu w okolice przedramienia lub ramienia, a następnie powinni być obserwowani przez 1 godzinę.