Studio Sztuka logo

ZABIEGI LASEREM

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Studio Sztuka logo

ZABIEGI LASEREM

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Studio Sztuka
Tel: 690 935 885 / Email: kontakt@studio-sztuka.pl
Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka
Zabieg Cena:
Laserowe usuwanie tatuaży – kolorowych lub czarnych – cena dot. 5cm x 5cm powierzchni skóry Od 300zł
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – każdy odcień – cena dot. jednaj sesji 250zł
Czas trwania zabiegu Ok. 20 min
Rekonwalescencja 4 tygodnie
Reakcja skóry Zaczerwienienie, lekkie krwawienie
Czas utrzymywania się efektów Trwały
Zabieg powtarzany 3-6 zabiegów

Studio Sztuka
Tel: tel:690935885
Email:
kontakt@studio-sztuka.pl

Bydgoska 19
86-060 Nowa Wieś Wielka

Laserowe usuwanie tatuaży – kolorowych lub czarnych – cena dot. 5cm x 5cm powierzchni skóry
Od 300zł
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – każdy odcień – cena dot. jednaj sesji
250zł
Czas trwania zabiegu
Ok. 20 min
Rekonwalescencja
4 tygodnie
Reakcja skóry
Zaczerwienienie, lekkie krwawienie
Czas utrzymywania się efektów
Trwały
Zabieg powtarzany
3-6 zabiegów

Laser Nd-Yag nano i pikosekundowy

Obecnie standardem zabiegowym w zakresie usuwania tatuaży są przede wszystkim lasery Q-switch, dające bardzo krótkie nanosekundowe promieniowanie laserowe o dużej gęstości mocy.

Są to najczęściej: laser aleksandrytowy, Nd:YAG i rubinowy. Natomiast Lasery pikosekundowe charakteryzują się znacznie szybszym impulsem, dając mniejsze odczucia bólowe. Sprawdzają się wszędzie tam gdzie nie zależy nam na podgrzaniu skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg usunięcia, zarówno makijażu permanentnego jak i tatuażu przebiega dość szybko a efekty są spektakularne, szczególnie przy pierwszym zabiegu. Choć ilość zabiegów jest ustalana po każdym wygojeniu.

Po zabiegu pojawiają się delikatne, powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia. Po kilku dniach powstałe strupki odpadają, odkrywając gojący się naskórek. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale niekiedy niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny. Choć rzadko się to zdarza, u osób z predyspozycjami do powstawania bliznowców mogą pozostawać blizny.

Nie należy zrywać strupków, aby uniknąć powikłań i infekcji oraz powstania blizny, miejsce po zabiegu należy smarować maścią dezynfekującą. Po odpadnięciu strupka ukażą się części blednącego stopniowo tatuażu. Miejsce zabiegu będzie zaczerwienione.

Często bezpośrednio po zabiegu usunięcia tatuażu występują przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany faktury skóry, lecz najczęściej w ciągu 1-2 lat ulegają one zanikowi.

Po emisji światła laserowego dochodzi do rozproszenia barwnika na bardzo drobne fragmenty, które zostają wyeliminowane przez makrofagi, w procesie gojenia . Zabieg dzięki temu nie wywołuje trwałych obrażeń. Impulsy świetlne o długości fali 1064 nm stosowane są do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych), a o długości fali 532 nm – do usuwania tatuaży czerwonych, natomiast filtr 755 nm stosuje się do usuwania koloru zielonego.

Problemy w usunięciu niektórych kolorów

Nie wszystkie barwniki są możliwe do usunięcia. Problematyczne do usunięcia są kolory jasne: odcienie pomarańczowego, żółtego, różowego, kolory pastelowe. Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie oraz strupki, po ich odpadnięciu miejsce może być zaróżowione przez około 2 tygodnie.

Jest to normalny proces gojenia, podczas którego barwnik jest eliminowany. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Miejsce po tatuażu należy chronić przed słońcem przez 6 miesięcy, aby uniknąć przebarwień, nie należy również używać samoopalaczy ani korzystać z solarium. W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać kilka zabiegów, w odstępach od 2 do 9 tygodni.

Zabieg trwa, w zależności od rozmiaru rysunku, 5-60 minut. O tym, ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu, decyduje rodzaj barwnika, głębokość tatuażu, sposób jego wykonania.

Wielokolorowe tatuaże lub makijaż permanentny

Do ich wykonania zazwyczaj stosowane są mieszaniny różnych składników. W przypadku mieszaniny kolorów jeden z jego składników może absorbować energię emitowaną przez laser w odmienny sposób niż pozostałe barwniki. Zmiana koloru barwnika, która jest często obserwowana podczas usuwania tatuaży może być wynikiem tego zjawiska. W niektórych przypadkach zwłaszcza podczas usuwania makijażu permanentnego, obserwuje się natychmiastowe ściemnienie barwnika.

Zjawisko to może być wynikiem reakcji tlenku żelaza znajdującym się w tuszu (kolor brązowy, rudy, czerwony), który pod wpływem światła laserowego zmienia barwę na czarną. Drugi typ ściemnienia można obserwować w barwnikach zawierających tytan (kolor niebieski, zielony).